Szeretne örökre megszabadulni a zavaró szomszédok zajától? A tűzfalak gipszkarton hangszigetelése egyszerűbb, mint gondolná!
Az utak és a légi forgalom, az ipari fejlesztések vagy a figyelmetlen szomszédok által keltett zajok nagyon kellemetlenné, olykor elviselhetetlenné tehetik az életet. Bár nehéz teljesen kizárni a kellemetlen hangokat, a zavaró zajszintet le lehet csökkenteni minden házban vagy lakásban. Mégpedig remek hatásfokkal, gipszkarton hangszigetelés segítségével.Miért fontos a hangszigetelés?
A hang rezgés, amely hanghullámokat hoz létre. Ezeket a hanghullámokat különböző elemek átveszik a házban, visszhangos zajt idézve elő az egész épületben. A házat alkotó anyagok különbözőképpen reagálnak a hanghullámokra. A szőnyegek és a függönyök például szigetelőként működnek, míg az olyan szilárd felületek, mint a kerámia csempék és a vakolt falak, visszaverik a hangot. A vékony anyagok azonban csak csekély ellenállást mutatnak. Továbbá, a lazán felfüggesztett ajtók és ablakok, a tetőn lévő lyukak, a padlódeszkák és a szegélylécek alatti rések mind hozzájárulnak a zaj terjedéséhez. Ezért egy olyan légzáró akadályra van szükség, amely megfelelő tömeggel rendelkezik, hogy ellenálljon a vibrációnak.A modern házépítési anyagok, bár termikusan hatékonyak, nem annyira hangszigetelők, mint a régebbi, hagyományosan épített házakhoz használt vastagabb anyagok. Egyszóval a zaj könnyen áthatol a hang körüli külső falakon. Bár a kötelező udvariasságnak szabályoznia kellene a zajproblémát, a szomszédok nem mindig tapintatosak.
A tűzfal hangszigetelése gipszkarton segítségével
A tűzfal hangszigetelését egy második szigetelt bevonat felszerelésével nagymértékben javítani lehet. Ennek hatékonysága azonban függ a tűzfal konstrukciójától, attól, hogy van-e kandalló, az elektromos és vízvezetékszerelvények elhelyezkedésétől, valamint az ablakok számától és elhelyezkedésétől.A gipszkarton burkolást, amelyet a közönséges válaszfalhoz hasonlóan készítenek, a padlóhoz, a mennyezethez és az oldalfalakhoz rögzítik, de nem magához a tűzfalhoz. A burkolás és a tűzfal közötti hézagot üveggyapot vagy ásványgyapot paplanszigeteléssel töltik ki, majd egy réteg gipszkarton lappal borítják be.