Válaszfal burkolás gipszkarton, gipszkarton ragasztó, lécek, szögek segítségével egyszerűen
A válaszfal burkolás gipszkarton, gipszkarton ragasztó, lécek, szögek segítségével a következőképp történik.A lécek felállítása, a tartólécek rögzítése
Mérjük meg és vágjuk le a függőleges léceket a kívánt hosszúságra, majd sorban rögzítsük őket jobbról balra haladva. Vágjunk tartóléceket és illesszük őket a lécekhez. Ha szükséges, használjunk ferde szögelést az egyik végét a falhoz rögzítve. Helyezzük el a függőleges léceket egyenletesen, és szögezzük őket rögzítésként.Ha a gipszkarton lapokat vízszintesen szeretnénk rögzíteni, helyezzük a tartólécek közepét 1,2 méter távolságra egymástól, a mennyezettől lefelé haladva. Függőleges rögzítés esetén a tartóléceket egyenletesen osszuk el, de lépcsőzetesen helyezzük el őket a könnyebb rögzítés érdekében.
Használjunk két 10 cm-es drótszeget a lécek rögzítéséhez. Minden oldalra egy szöget üssünk be keresztirányban. Ideiglenes támasztékot is használhatunk a függőleges léc megtartásához az első szög beverésénél. A lécek végleges rögzítéséhez helyezzük őket a fedélbe és a talplecek 12 mm mélyen bevágott fészkébe, majd szögezzük be.
Rögzítés meglévő favázas falhoz
Favázas falak gyakran használatosak az épületek emeleteinek külön helyiségekre osztásához. Ha az új válaszfalat meglévő favázas falhoz szeretnénk rögzíteni, fúrjunk több kis lyukat a fal köré, hogy megtaláljuk a lécek közepét. Ha az új válaszfal két léc közé esik, rögzítsük az első lécet az eredeti fakeretes falhoz, a fejléchez és a talpléchez. Vágjuk le az első faléceket úgy, hogy a padló és a mennyezet közé illeszkedjenek, majd rögzítsük a falhoz, szögelve vagy csavarozva a helyére a talp- és fejléceket.A gipszkarton függőleges rögzítése gipszkarton ragasztó segítségével
Az ajtónyílásnál kezdjük, az első lap felső részénél. Rögzítsük a lapokat az ajtószélekhez a léc közé szintén helyezve a nyílás mindkét oldalára. Vágjunk le és helyezzünk el megfelelő darabokat a nyílás bal és jobb oldalára, 3 mm-es rést hagyva a levágott éleknél. Ezután rögzítsük gipszkarton ragasztó segítségével a többi gipszkarton lapot. Rögzítés előtt vágjunk le egy 2,5 cm-es csíkot, amely a lap felső szélétől a szemöldökfa aljáig halad. Rögzítsük a gipszkarton lapot 3 cm-es vagy 4 cm-es gipszkarton szegekkel, vagy gipszkarton ragasztó segítsgével egymástól körülbelül 15 cm-es távolságra.Kis frissítés intermezzo gyanánt. A gipszkarton olyan építőanyag, amely a falak, mennyezetek és más belső szerkezetek építésére és burkolására használatos. Gyakran szárazépítési módszerekben alkalmazzák, ami azt jelenti, hogy nem igényel hosszadalmas száradási időt, mint például a hagyományos vakolás. A gipszkarton összetétele gipszből (gipszhabarcsból) és cellulózrostokból áll. A gipszkartonlapok különféle vastagságúak és méretűek lehetnek, így alkalmazkodhatnak az adott építési igényekhez és tervezési előírásokhoz. Általában könnyen vághatók, fúrhatók és szerelhetők, ami segíti az építési folyamat hatékonyságát és gyorsaságát.
Gipszkarton vízszintes rögzítése
A gipszkarton lapot ott lehet vízszintesen rögzíteni, ahol gazdaságosabb vagy kényelmesebb így eljárni. Kezdjük a kartonlapok felső sorának keretre szögelésével. Vágjunk le egy részt a kartonlapok széléről az ajtónyílás két oldalán, hogy az ajtó fölé egy rövid lapot rögzíthessünk a lécekhez. A szegezés alatt a gipszkarton megtartásához rögzítsünk egy vízszintes támasztófát a tartólécek közé, körülbelül 3 mm-re a lécekre.Helyezzük a kartonlapot a támasztófára és szögezzük a lécekhez. Jó, ha van segítségünk a gipszkarton stabil megtartásához, miközben szögeljük, viszont ha egyedül dolgozunk, szorítsuk az egyes gipszkarton lapokat egy faléccel a kerethez. Minden lapot a közepén szögezzünk keresztül, vagy kenjünk be gipszkarton ragasztó anyaggal. Távolítsuk el az ideiglenes támasztékot, és rögzítsük a kartonlapok alsó végét. Végül takarjuk le a szegélylécekkel a levágott végeket, és osszuk el lépcsőzetesen a függőleges hézagokat.