Kályha kandalló, kicsorbult sarok vakolás egyenesen Finofill vagy Baumit vakolat segítségével, akár a profik
2024-10-29

Rólam

Rólam
Kályha kandalló, kicsorbult sarok vakolás egyenesen Finofill vagy Baumit vakolat segítségével, akár a profik

Kályha kandalló, kicsorbult sarok vakolás egyenesen Finofill vagy Baumit vakolat segítségével, akár a profik

A vakolási munkáknál minden festőnek számolnia kell azzal, hogy a kisebb lyukakat és repedéseket vakolattal vagy kitöltővel kell kezelni. Legyen az akár Finofill, akár Baumit vakolat, akár más márka terméke,. Ha azonban kályha kandalló, kicsorbult sarok vakolás a feladat, akkor bizonyos vakolási készségekre van szükségünk ahhoz, hogy nagyobb területeket megfelelően rendbe tudjunk hozni.

Kályha kandalló feletti vakolás Finofill vagy Baumit vakolat segítségével

A kályha kandalló feletti vakolásra nagy területet kell elkészíteni. Az ilyen munkákat egyrétegű Finofill vagy Baumit vakolat anyaggal lehet elvégezni, vagy az alapvakolat után felvihetjük a tetejére a simítóvakolatot. Minden fellazult vakolatot el kell távolítani az alap előkészítéséhez. Kemény kefével törölje le a port és a laza szemcséket. Nedvesítse be az alapot, és a vakolás elkezdésekor helyezzen egy deszkát a fal aljához, hogy megtámassza a habarcsot. Töltsön maltert egy megnedvesített lapra, majd egyenletesen kenje fel az alapra. A Finofill, a Baumit vakolat anyagot a kályha kandalló aljáról kell elkezdeni felhordani, majd fokozatosan felülről lefelé. Minden területet sorjában vakoljon be, és az egyes területek végén ossza össze az átfedéseket, majd egyenletessé tegye a felületet. Töltsön ki minden kályha kandalló lyukat, majd simítsa ki a felületet. Hagyja a vakolatot kb. 45 percig száradni, majd nedvesítse be a felületet, és simítsa le a vakolatot. Simítsa le az egyik oldalról a másikra, felfelé és lefelé, amíg sima felületet nem kap. A további simítóvakolásnak megfelelően elő kell készíteni az alapot és a simítóvakolatot, de meg kell karcolni az alapréteget, hogy vastagabb legyen a simítóréteg.

Kicsorbult sarok vakolása

Ha egy kicsorbult sarkot kell javítani, akkor általában csúnya sérülést okoz a falazaton. A sérülést ki kell javítani egy- vagy kétrétegű Finofill vagy Baumit vakolat segítségével, a sarok kitűző deszkát használva, ami segít az élek kialakításában. Vágja le a sérüléseket, majd az oldalak mentén kb. 7,5 cm-es falazatot készítsen. Ha egyrétegű vakolást alkalmazunk, akkor az iránydeszkát a sarok egyik oldalára helyezzük, hogy a deszka oldala kb. 3 mm-rel hosszabb legyen a sarok másik oldalánál a vakolat felszíne alatt (1). Keverje össze az alapvakolatot, nedvesítse be a téglalapot és a régi vakolatmaradványt, majd töltsön ki egy oldalt a deszkáig, majd a másik oldalon a falig (2). Kaparjuk le a kiemelkedést a vakolat elvágásához a kőműveskanállal.
Mikor a vakolat megkeményedett, távolítsuk el a deszkát, egyenesen eltolva a fal felé, hogy ne törjön meg a vakolat. Amikor így kész felületet kapunk, mely körülbelül 3 mm-rel kiemelkedik a vakolat szélétől, a kőműveskanállal kaparjuk le a peremet, segítségül egy iránylécet használva, a fedőréteg befogadási helyéhez (3). Ebben a következő fázisban a szakember vagy irányléc egyszerűen az új vakolás felületén tartja az irányt, míg a másik oldalra befejezi a vakolást; bár így csak egy lépésben tudjuk elvégezni a vakolást, ez a laikusok számára nehezített feladatot jelenthet. Egyszerűbb módszer, ha hagyjuk a vakolást megszilárdulni, majd a belső szögét megkarcoljuk a deszkával, mielőtt felvinnénk a vakolatot, majd az előzőhöz hasonlóan felkenjük a friss vakolatot (4). Hagyjuk az alapvakolatot megszáradni, majd simítsuk le a falra az előírt szerint, de ekkor az él síkban legyen az eredeti vakolat felületével. A szívhatás csökkentése érdekében szükség szerint nedvesítsük be az alapvakolatot. Ha mindkét fázis már kemény, simítsuk le a friss vakolatot nedves kőműveskanállal, az éles peremeket enyhén lekerekítve.