Széf otthonra – a biztonság nyitja
2024-07-12

Rólam

Rólam
Széf otthonra – a biztonság nyitja

Széf otthonra – a biztonság nyitja

Legyen szó készpénzről, ékszerekről, igazolványokról, szerződésekről, dokumentumokról: minden fontosat elzárhatunk egy széfbe. Az otthoni széfek a fal és az ajtó vastagságától függően nyújtanak biztonságot. A széfek általában elektronikus kombinációs vagy biometrikus zárral csukódnak. A kiváló minőségű modellek nemcsak a tolvajok ellen, hanem a tűz és víz okozta károk ellen is védelmet nyújtanak.

Miért jó egy otthoni széf?

Legyen szó okostelefonokról, személyi igazolványokról, dokumentumokról, ékszerekről vagy készpénzről - egy szef mindig hasznos kiegészítő értéktárgyaink védelmében. A szobaszéf kategóriában megkülönböztetünk fali széfeket és bútorszéfeket. A fali széf nagyobb, nehezebb és biztonságosabb, de drágább is. Ahogy a neve is mutatja, a fali széfeket általában falba süllyesztve helyezik el, építik be. Az úgynevezett bútorszéf jellemzően kisebb méretű, kompaktabb kialakítású. Méretét tekintve inkább mini széf. Akkor megfelelő, ha kevesebb helyre van szüksége értékeink számára, és kisebb költségvetésből gazdálkodhatunk.  Ezeket az általában kompaktabb széfeket masszív szekrényekbe vagy íróasztalokba szerelik be, azonban a falba is beépíthetők.

Széfvásárlási tanácsok - Mire figyeljünk széf vásárlásakor?

Bútorszéf vásárlásakor a méretre és a térfogatra kell elsősorban figyelni. A széf mérete döntő abban a kérdésben, hogy beépíthető-e az Ön által elképzelt szekrénybe, komódba vagy íróasztalba.
  • A belső térfogatot nem feltétlenül a széf mérete határozza meg. A különböző biztonsági szintű széfek a falak, ajtók és a polcok vastagsága tekintetében különböznek egymástól. Minél vastagabbak a széf falai, annál magasabb a biztonsági szint, és annál nehezebb a tolvajoknak feltörni.
  • Az otthoni széfek súlya is fontos kérdés, mivel a bútornak, amelybe a széfet szereljük, természetesen el kell tudnia viselni azt. Vegyük figyelembe, hogy még egy mini széf is jelentős súlyt képvisel. A betörők egy könnyű széfet könnyen kitörhetnek a rögzítési pontokon, és teljesen feltörhetik azt.
  • A legtöbb esetben a bútorokhoz való kompakt, mini széfek zárszerkezete egy elektronikus számkód. De természetesen kaphatók felső kategóriás modellek ujjlenyomatolvasó zárszerkezettel. Ennek előnye, hogy a nem létező kulcs nem veszhet el. És persze a klasszikus, kulcsos típus is elérhető – a legkedvezőbb árfekvésben.
  • Az igen hasznos kiegészítők közé tartozik az illetéktelen nyitási kísérletek esetén riasztás, valamint a tűzvédelem és a vízbehatolás elleni védelem.
  • Legyen szó bútorszéfről, fali széfről, mini széfről vagy pénzszekrényről: a széf kiválasztásakor a biztonság a legfontosabb tényező.

Mit kell figyelembe venni a széf telepítésekor?

  • A széf beépítésekor a legfontosabb a megfelelő rögzítés, hogy rendkívül erősen a padlóhoz vagy a falhoz rögzítsük a széfet. Ez a gyenge pontja a rendszernek, erre kell a legnagyobb figyelmet fordítanunk. A tolvajok ugyanis általában megpróbálják magukkal vinni a széfet, hogy aztán egy másik helyen kedvükre feltörhessék. Egy betörés alkalmával ugyanis többnyire nem állnak rendelkezésre az ehhez szükséges jellemzően hangos, erős eszközök. Ezért a rögzítő csavaroknak és természetesen a széfet fogadó felületnek a lehető legstabilabbnak kell lennie.
  • A rosszul rögzített széfek megfelelő erőhatásra könnyen kiszakadhatnak a falból. Ilyenkor a csavar kiszakad a széf falából, vagy maga a csavar törik el az alkalmazott erő hatására.
  • A széf VDS besorolása tájékoztatást adhat arról, hogy mennyire jó a minősége.
  • A szakértők egyébként azt tanácsolják, hogy a széfet a lehető leglátványosabban helyezzük el. Ez megakadályozza, hogy a tolvaj a széf vagy más értéktárgyak keresése közben az összes helyiséget megrongálja.