Üregesfal-szigetelés és szárazburkolás egyszerűen, nikecell, polisztirol polisztirol ragasztó és egyéb anyagok felhasználásával
Új ház építésekor a külső falak két rétege közé szigetelőanyagot helyeznek, ami jelentősen növeli az épület hőszigetelését. Ebben a nikecell, a polisztirol, a polisztirol ragasztó remekel, bár nemcsak ezek az anyagok jöhetnek szóba.Meglévő épületek esetében azonban a szigetelés eltérő megközelítést igényel. Ehhez tapasztalt vállalkozóra van szükség, aki szigetelőanyagot fecskendez a külső téglafalba fúrt lyukakon keresztül, gondosan kitöltve az üreget a hőveszteség minimalizálása érdekében, miközben megakadályozza a nedvesség bejutását a belső falba.
A megfelelő vállalkozó kiválasztása
A munkát végző szakembernek meg kell vizsgálnia az épület szerkezetét, és ellenőriznie kell, hogy a falak alkalmasak-e a kitöltésre, valamint hogy nincsenek-e fagykárok vagy hiányos fugák. Olyan területeken, ahol az épület erős esőzésnek vagy hóviharnak van kitéve, gondosan kell kiválasztani a nikecell, a polisztirol vagy más szigetelőanyagot, mert nem minden anyag alkalmas ezekre a szélsőséges időjárási viszonyokra. Fontos, hogy a vállalkozó hosszú távú garanciát adjon, amely biztosítja, hogy a szigetelés ellenáll a korhadásnak és a férgeknek, és hatékony marad a garanciális időszak alatt. A garanciának tartalmaznia kell, hogy az anyag vagy felszerelés hibájából eredő nedvességkárokat a vállalkozó térítésmentesen kijavítja.Szigetelőanyagok
Három fő szigetelőanyag-típus közül választhatunk: műanyag hab, granulátum és ásványgyapot.- Műanyag hab: A karbamid-formaldehid habanyag széles körben használt, bár kellemetlen szaga lehet. A poliuretánhab egy másik lehetőség, amely vízálló és stabil szigetelést nyújt.
- Ásványgyapot: Vízálló szerrel kezelt ásványgyapot, amely nem ülepszik le és nem húzódik össze az üregbe helyezés után.
- Polisztirol hab gömbök vagy granulátumok: Ezeket enyhén polisztirol ragasztó segítségével kezelik, hogy ne ülepedjenek le az idő múlásával. Megfelelően elhelyezve nem befolyásolják a téglafal tűzálló képességét. Ugyanezt a kört erősítik a nikecell, a polisztirol lapok is természetesen.
Belső szárazburkolás
Ha külső falat szeretnénk belülről burkolni, például lambériával, érdemes kihasználni az alkalmat, hogy szigetelést helyezzünk a burkolat és a fal közé.Párazáró réteg: Helyezzünk polisztirol lap párazáró réteget a szigetelés fölé, és rögzítsük a szigetelőhurokhoz, mielőtt a paneleket a helyükre szögeznénk. Használhatunk hőszigetelt gipszkartont is, amely nem igényel külön párazáró réteget.
Gipszkarton használata: A gipszkartont közvetlenül ragaszthatjuk az ép vakolatfelülethez a gyártó által ajánlott ragasztóval. Az ilyen típusú szigetelt gipszkarton lapok polisztirol hab vagy fenolgyantahab réteggel bevont standard gipszkartonból készülnek, és beépített párazáró réteggel rendelkeznek.
A ragasztót négy függőleges sorban, körülbelül 38 cm-re egymástól, golf-labda méretű cseppekben vigyük fel a falra. A gipszkartonlapot szorítsuk a ragasztóhoz, majd nyomjuk le egy erős szintezőléccel. Várjunk, míg a gipszkarton, polisztirol ragasztó megszárad, majd szögezzük be a lapokat tiplikkel a falba. A tiplik középvonala 15 mm-re legyen a lapok szélétől. Az alsó kitámasztó tiplik eltávolítása után töltsük ki és ragasszuk le ragasztószalaggal az illesztéseket. Az ajtó- és ablakszegélyekre vonatkozó részletes eligazításokat a falburkolás fejezetben találhatók. Rögzítsük a szegélyléceket a falhoz, a padlóhoz és a gipszkartonhoz használt kitöltőanyagba ágyazva.
Külső falak szigetelése
Egy külső fal szigetelését alaposan meg kell fontolni, figyelembe véve az előnyeit és hátrányait. Ez a folyamat hézagos szigeteléssel és vízhatlan borítással jár, amelynek vastagságát a fal hővezetési tényezője határozza meg. A szigetelés felhelyezése szakszerű kivitelezést igényel, és tervezési engedélyt is kell beszerezni, különösen, ha a szigetelés stílusa nem harmonizál az épület megjelenésével. Az ajtók és ablakok kezelésére különös figyelmet kell fordítani, hogy a ház karaktere megmaradjon. Műemlék épületekre és természetvédelmi területeken lévő házakra szigorú szabályok vonatkoznak.Az esővezetékeket, szellőzőket, telefon- és tv-kábeleket esetleg át kell helyezni. A külső falburkolás sok munkával jár, ami magas munkaköltségeket eredményez. A külső falszigetelés egyik fő előnye a hőveszteség csökkentése mellett a vízhatlanítás. Ha jelentős összeget kellene költeni a nedvesség kezelésére, érdemes lehet olyan szigetelést választani, ami mindkét problémát megoldja. Fontos, hogy a szivárgó nedvességet a szigetelés előtt orvosoljuk.